Cynkowanie Ogniowe Cynkownia Gajecki

O FIRMIE

ZAKŁAD GALWANIZACYJNY ELŻBIETA GAJĘCKA

 

Zakład Galwanizacyjny Marek Gajęcki powstał 14.01.1986 roku. Od  maja 2009 do października 2013 działał jako spółka jawna, a od listopada 2013 działa jako Zakład Galwanizacyjny Elżbieta Gajęcka.

 

W początkowym okresie podstawową działalnością przedsiębiorstwa było galwaniczne kadmowanie detali. Oprócz kadmowania i ołowiowania przedsiębiorstwo trudniło się także cynkowaniem galwanicznym.

 

W 1989 roku nastąpiło przeniesienie Zakładu do nowo wybudowanej hali produkcyjnej. W kolejnych latach następowała stopniowa rozbudowa przedsiębiorstwa. Kadmowanie i cynkowanie galwaniczne odbywało się w jednej hali produkcyjnej. W międzyczasie, po przeprowadzonych badaniach rynkowych, w obliczu dużego zainteresowania klientów cynkowaniem ogniowym, rozpoczęto budowę drugiej, większej hali produkcyjnej celem skierowania produkcji w stronę cynkowania ogniowego. Nastąpiła stopniowa rezygnacja z kadmowania oraz cynkowania galwanicznego. W ciągu trzech miesięcy Cynkownia została uruchomiona. Po dwóch latach równoległego prowadzenia cynkowni i galwanizerni, z powodu większego zapotrzebowania na cynkowanie, nastąpiła całkowita rezygnacja z galwanizerni.

 

Obecnie cynkowanie ogniowe detali odbywa się w wannie mieszczącej 220 ton cynku,

o wymiarach dł. = 7400 x szer. = 1260 x gł. = 3000mm.

Cynkowanie Ogniowe Cynkownia Gajecki

NASZE USŁUGI

Cynkowanie ogniowe detali w Zakładzie Galwanizacyjnym Elżbieta Gajęcka Spółka jawna odbywa się w wannie o wymiarach dł. = 7400 x szer. = 1260 x gł. = 3000mm.

Cynkowanie Ogniowe

Rozładunek detali

Wykonanie Obróbki

Załadunek Detali

Doradztwo

Zlecenia Ekspresowe

TO CO NAS WYRÓŻNIA TO JAKOŚĆ

Zakład Galwanizacyjny Elżbieta Gajęcka Spółka jawna wdrożył

i utrzymuje System Zarządzania Jakością zgodny z normą PN-EN ISO 9001:2009. Zgodność wdrożonego Systemu z wymaganiami normy ISO 9001 została potwierdzona certyfikatem wydanym przez Polską Akademię Jakości CERT Sp. z o.o. 24 maja 2007 r.

 

Recertyfikacja została przeprowadzona przez firmę ISOCERT Sp. z o.o.

PYTANIA I ODPOWIEDZI (FAQ)

 • Jak zabezpieczyć elementy stalowe przed korozją ?

  Choć sposobów na zabezpieczenie stali przed korozją jest kilka, tylko jeden jest naprawdę niezawodny. Cynkowanie ogniowe - bo o tej metodzie mowa - nie ma sobie równych, jeśli chodzi o ochronę stali i żeliwa. Nie chodzi przy tym jedynie o pryzmat potrzebnego budżetu, ale również o przyjazność względem ekologii.

   

  Na nic zda się poszukiwanie lepszego zabezpieczenia, tzn. takiego, które przewyższałoby cynkowanie ogniowe uzyskiwaną trwałością oraz zahartowaniem na destrukcję mechaniczną, a te dwa czynniki jeszcze silniej podtrzymują właściwości antykorozyjne.

  By zrozumieć, dlaczego tak się dzieje, należy zagłębić się w proces technologiczny cynkowania ogniowego. Kiedy otóż detal zostaje zanurzony w cynkowej kąpieli, cynk w postaci płynnej odbywa dyfundację, wnikając wewnątrz materiału. Tak właśnie powstaje warstwa stopowa.

  Gdy detal zostaje wyciągnięty z takiej kąpieli, jest on - jak to po kąpieli - czysty. Dokładniej, chodzi o czysty cynk, którego powłoka pokrywa całą powierzchnię stopu. Co jasne, jest ona rozłożona idealnie równomiernie; trudno byłoby o taką precyzję, gdyby wybrać dowolny inny sposób zabezpieczenia przed rdzą.

   

  Tak otrzymujemy ochronę niezwykle trwałą, która np. w zestawieniu z lakierniczą powłoką, nie musi być poddawana żadnym systematycznym zabiegom konserwacyjnym. Podczas gdy powłoka lakiernicza znana jest z tendencji do łuszczenia się, nie ma o tym mowy w przypadku ocynkowania.

   

  To bardzo ważne, ponieważ w przypadku znamion łuszczenia się lakieru, zachodzi konieczność usunięcia całej warstwy i zaaplikowania nowej, co pochłania pieniądze i czas. Cynkowanie ogniowe niweluje takie zbędne kłopoty. Cynkowa warstwa nie ulega złuszczaniu się, gdyż powstający w wyniku kąpieli stop cechuje się bardzo silnym wiązaniem.

  Skoro dzięki opisanym właściwościom, cynkowanie ogniowe gwarantuje ochronę antykorozyjną nawet przez sześć dekad (!), na pytanie postawione w tytule trudno odpowiedzieć z jakimkolwiek cieniem wahania. By zabezpieczyć elementy stalowe przed korozją, a nie tylko zabezpieczać, trzeba postawić na cynkowanie ogniowe.

KONTAKT Z NAMI

DANE KONTAKTOWE:

ADRES:

Cynkowanie Ogniowe Cynkownia Gajecki

ul. Wrocławska 1A , 55-095 Byków

EMAIL:

Cynkowanie Ogniowe Cynkownia Gajecki

cynkownia@cynkownia-gajecki.pl

GODZINY OTWARCIA:

Cynkowanie Ogniowe Cynkownia Gajecki

Pn-Czw. 6.00-22.00

Pt. 6.00-20.00

Sob. 6.00-14.00

Biuro 7.00-15.00

TELEFON:

Cynkowanie Ogniowe Cynkownia Gajecki

71 315 22 18

693 904 544

FAKS:

Cynkowanie Ogniowe Cynkownia Gajecki

71 315 22 20

ZAPYTANIE OFERTOWE:

Wysyłanie formularza...

Wystąpił błąd na serwerze.

Otrzymano formularz