CYNKOWANIE OGNIOWE BRAM

Tuż po zamontowaniu każde ogrodzenie ze stali wygląda naprawdę pięknie. Z czasem jednak na kondycję metalu zaczynają wpływać rozmaite czynniki zewnętrzne, co często prowadzi do pojawienia się korozji.

Cynkowanie ogniowe to jeden z najlepszych, znanych nam sposobów zabezpieczania metalu przed rdzą. Nie inaczej jest z ogrodzeniem metalowym i bramą. Zarówno ogrodzenie jak i brama to inwestycja na wiele lat a dzięki właściwemu zabezpieczeniu unikniemy korozji oraz czasochłonnych prac konserwacyjnych. Brama, oprócz zasadniczej funkcji jaką jest umożliwienie wejścia czy wjazdu na posesję, spełnia także walory estetyczne. Ocynkowana brama prezentuje się zawsze doskonale i okazale.

Cynkowanie ogniowe - cynkownia ogniowa - Cynkowanie ogniowe bram Cynkowanie ogniowe ogrodzeń Cynkowanie ogniowe ogrodzeń
Cynkowanie ogniowe - cynkownia ogniowa - Cynkowanie ogniowe bram
Cynkowanie ogniowe - cynkownia ogniowa - Cynkowanie ogniowe bram

Cynkowanie ogniowe bram

Cynkowanie ogniowe bram przebiega w taki sam sposób jak cynkowanie ogniowe innych elementów metalowych. Przed przystąpieniem do procesu cynkowania bramy poddaje się ją procesowi oczyszczania i przygotowania powierzchni tak, by warstwa cynku przylegała idealnie na całej powierzchni elementu.
Sam proces cynkowania ogniowego polega na zanurzeniu elementu w kąpieli ciekłego cynku. Atomy cynku w wyniku takiej kąpieli wnikają w warstwę stali i tworzy się na powierzchni stop żelazo-cynk oraz trwała warstwa czystego cynku.
Dzięki cynkowaniu ogniowemu skutecznie przedłużamy trwałość i żywotność bramy, która z natury jej użytkowania jest wystawiona na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych a tym samym niebezpieczeństwo szybkiej korozji. Cynkownie ogniowe przeciwdziała tym zjawiskom i zabezpiecza bramę na wiele lat.

Cynkowanie ogniowe - cynkownia ogniowa - Cynkowanie ogniowe bram
Cynkowanie ogniowe - cynkownia ogniowa - Cynkowanie ogniowe bram
Cynkowanie ogniowe - cynkownia ogniowa - Cynkowanie ogniowe bram

Trwałość bramy ocynkowanej ogniowo

Cynkowanie ogniowe bram pozwala na uzyskanie powłoki stanowiącej swoistą barierę przed wpływem wilgoci z powietrza, śniegu czy deszczu. Brama ocynkowana jest wielokrotnie bardziej odporna na rdzę niż bez powłoki cynkowej. Takiej bramy nie musimy dodatkowo malować, pokrywać innymi impregnatami czy specjalnie konserwować i z pewnością będzie służyć wiele lat. Oczywiście bramę ocynkowaną ogniowo można również dodatkowo pomalować na kolor pasujący do ogrodzenia czy innych elementów dekoracyjnych budynku, nie jest to jednak zabieg konieczny.

Cynkowanie ogniowe bram w długofalowej perspektywie jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem, bowiem koszt poniesiony na początku nie wydają się wysokie w porównaniu z czasem, na jaki brama będzie służyć właścicielowi.

W naszym zakładzie wykonujemy cynkowanie ogniowe bram na zamówienie. Cynkujemy wyroby o wymiarach nie przekraczających 7300 milimetrów długości x 1160 mm szerokości x 2850 milimetrów głębokości – co oznacza, że większość bram kutych jesteśmy w stanie ocynkować ogniowo. Oferujemy atrakcyjne ceny i szybkie terminy realizacji.

Cynkowanie ogniowe jest najbardziej skutecznym sposobem ochrony stali przed korozją. Polega na zanurzeniu elementów w wannie z ciekłym cynkiem w temperaturze od 400 do 600*C.

Trwałość powłoki ocynkowanej wynosi od 30 do 50 lat, natomiast pokrywając ją dodatkowo farbą proszkową wydłużamy ten okres nawet do 100 lat.

Zastosowanie zarówno procesu cynkowania ogniowego i procesu malowania proszkowego określane jest technologią DUPLEX, która gwarantuje optymalne zabezpieczenie produktów, jednocześnie umożliwiając uzyskanie pełnej kolorystyki RAL o dowolnym efekcie i strukturze. 

Zapraszamy do kontaktu

Cynkowanie ogniowe - cynkownia ogniowa
Copyright © 2020 Zaklad Galwanizacyjny E.Gajęcka Spólka Jawna - Wszystkie prawa zastrzeżone