HISTORIA FIRMY

CYNKOWNIA OGNIOWA ELŻBIETA GAJĘCKA

Zakład Galwanizacyjny Elżbieta Gajęcka jest następcą prawnym firmy Marka Gajęckiego która istnieje od 1986 roku. W okresie od 03.05.2009 do 31.10.2013 Zakład działał jako spółka jawna. Po śmierci pierwszego właściciela i wspólnika od 2012 roku firmą zarządza Elżbieta Gajęcka.

W początkowym okresie podstawową działalnością przedsiębiorstwa było galwaniczne kadmowanie detali. Oprócz kadmowania i ołowiowania przedsiębiorstwo trudniło się także cynkowaniem galwanicznym.

Cynkowanie Ogniowe Cynkownia Gajecki
W 1989 roku nastąpiło przeniesienie Zakładu do nowo wybudowanej hali produkcyjnej. W kolejnych latach następowała stopniowa rozbudowa przedsiębiorstwa. Kadmowanie i cynkowanie galwaniczne odbywało się w jednej hali produkcyjnej. W międzyczasie, po przeprowadzonych badaniach rynkowych, w obliczu dużego zainteresowania klientów cynkowaniem ogniowym, rozpoczęto budowę drugiej, większej hali produkcyjnej celem skierowania produkcji w stronę cynkowania ogniowego. Nastąpiła stopniowa rezygnacja z kadmowania oraz cynkowania galwanicznego. W ciągu trzech miesięcy Cynkownia została uruchomiona. Po dwóch latach równoległego prowadzenia cynkowni i galwanizerni, z powodu większego zapotrzebowania na cynkowanie, nastąpiła całkowita rezygnacja z galwanizerni.

W 2013 roku w celu poprawienia warunków pracy i jakości usług rozpoczęto systematyczną modernizację zakładu.

Obecnie cynkowanie ogniowe detali odbywa się w wannie mieszczącej 220 ton cynku, o wymiarach dł. = 7400 x szer. = 1260 x gł. = 3000mm.

Cynkowanie ogniowe - cynkownia ogniowa
ŚP. Marek Gajęcki
Cynkowanie ogniowe - cynkownia ogniowa
Copyright © 2020 Zaklad Galwanizacyjny E.Gajęcka Spólka Jawna - Wszystkie prawa zastrzeżone