Zalety cynkowania ogniowegoCynkowanie ogniowe - cynkownia ogniowa

Zalety cynkowania ogniowego.

Proces cynkowania ogniowego to mechaniczne nałożenie powłoki cynkowej na stal. Ma to za zadanie chronić materiał bazowy przed pokrywaniem się rdzą, narastającą korozją i w efekcie finalnym całkowitą destrukcją. Podczas procesu cynkowania tworzy się stop cynku z żelazem, który stanowi barierę mającą za zadanie izolowanie stali przed dostawaniem się do jej powierzchni wody, działającej niszcząco.

Zalety cynkowania ogniowego

  • Zalety cynkowania ogniowego – zwiększony okres ochrony części budowlanych (do 50 lat)

Dobrze wykonane cynkowanie ogniowe, znacząco przedłuża trwałość wszelkich ocynkowanych metali i długo chroni je przed korozją i zniszczeniem. Okres trwałości powłoki cynkowej to nawet 50 lat od jest powstania. Daje nam to gwarancję iż wszelkie konstrukcje oparte na stali ocynkowanej przetrwają długie lata.

  • Zalety cynkowania ogniowego – brak potrzeby konserwacji

Powłoka cynkowanie nie wymaga żadnej konserwacji po położeniu. W chwili gdy zastyga na metalu, staje się jego nieodłącznym elementem. Nie trzeba jej smarować, zabezpieczać, czy też odnawiać w krótkich okresach czasu. Konstrukcja taka pod tym względem jest bezobsługowa.

  • Zalety cynkowania ogniowego – wytrzymałość z wysoką odpornością na tarcie i uderzenia

Powłoka cynkowa jest twarda i sztywna. Zapewnia ona każdej konstrukcji dodatkową ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Istotnym jest to że można ją stosować nawet w ciężkich środowiskach, gdzie konstrukcje jest narażona na uszkodzenia. Powłoka cynkowa zapewnia jej odpowiednią trwałość.

  • Zalety cynkowania ogniowego – optymalne dla pustych przestrzeni i krawędzi

Tworząc powłokę cynkową, zanurzamy stal w kąpieli cynkowej. Taka kąpiel gwarantuje nam iż powłoka cynkowa dostanie się w każdy zakamarek, szczelinę czy krawędź. Dzięki cynkowaniu ogniowemu, cały element będzie prawidłowo i właściwie zabezpieczony.

  • Zalety cynkowania ogniowego – ochrona katodowa

Ochrona katodowa opiera się na przeciwdziałaniu zasadom korozji elektrochemicznej. Innymi słowy celowo zmienia się potencjał elektrodowy metalu w celu ograniczenia a nawet zatrzymania procesów korozyjnych.

  • Zalety cynkowania ogniowego – przyjazne dla środowiska

Cynk jest naturalnym składnikiem świata fauny i flory. W różnych ilościach występuje w skałach, glebie, wodzie i powietrzu. Powłoka cynku jest nakładana w naszej ocynkowni, która wykorzystuje najnowsze technologie i zabezpieczenia z zachowaniem wysokiego standardu w zakresie ochrony środowiska. Dodatkowo wszelkie odpady, które nie mogą zostać wykorzystane ponownie w procesie technologicznym, są przekazywane specjalistycznym przedsiębiorstwom do obróbki wtórnej.

  • Zalety cynkowania ogniowego – korzystne cenowo

Cynkowanie ogniowe jest po prostu najtańszym rozwiązaniem jeśli chcemy zabezpieczyć stal przed korozją. 

Zapraszamy do naszej cynkowni.

Cynkowanie ogniowe – powłoka cynkowa

Related Blog